• Updated 8/29/17

     

    STAFF ASSIGNMENT(S)
    Lori Bodeau 9-12 Building Secretary
    Linda Boyer 4th Grade Teacher
    Teresa Chrisman 2nd Grade Teacher, High School Softball Coach, Read Across America
    Andy Clark Spanish,  9th Grade English, Health & Fitness
      Head High School Track Coach, Head Cross Country Coach
    Casey Clark 504 Plan Coordinator, K-6 Counselor
    Tina Colvin District Secretary, Concessions Fall/Winter/Spring
    Toni Copeland Custodian
    Victoria Dreher K-12 Music
    Shawna Finch Para-Professional
    Amanda Fisher Special Education Teacher, 5/6 PE, Academic Support
    Dawn Furman Para-Professional/Library
    Tim Gage Bus Driver
    Mary Beth Gaub Title, Library, Elementary Keyboarding
    Robin Higginbotham-Jasman School Nurse
    Dwan Jantz Business Office Assistant
    Steve Jantz 3/4 PE,Technology, State Test Coordinator 
    Cathy Johnson Kindergarten Teacher
    Jennifer Kelton Bus Driver
    Tami Krause Attendance/Clerk,  Athletic Director Secretary
    Becky Kuch English, Humanities Project Learning, SAT Prep/Study Lab
    Annette Lembcke Transition Alg 2, Pre-Cal (12), Geometry, College Prep. Alg., Study Lab/Credit Retrieval, Junior Class Advisor
    Lisa Locke Bus Driver
    Jason Maioho Biology, Chemistry, 9th Science, Engineering Science, Honor Science “River Mile: Advisor,
      11-12 Honor Science
    Caryn Mills Special Education Teacher
    Jennai Miura Kitchen/Dishwasher
    Stacey Nash Business Mgmt., Yearbook, Money 101, Business Math, Micro Apps, Keyboarding
    Michaela Nelson World History & Geo., CWP, Early US History, History Ind. Proj., Psychology
    Erik Nielsen FFA/Manufacturing, Wood Shop
    Judy Oswood Para-Professional
    Shawn Randel Mechanic/Bus Driver
    Kaitlyn Reidt 5th Grade Teacher/ High School Volleyball Coach
    Pam Reidt Cafeteria Assistant Cook, Paraprofessional
    Jaime Reister 6th Grade Teacher, Lost Lake Director
    Darin Reppe Modern US History, HS Health and Conditioning, Athletic Director
    Amy Ritchy K-6 Building Secretary, Fall, Winter, Spring Concessions
    Jon Ritchy Maintenance Supervisor
    Alicia Rosman 11/12 English, 101/102 English, Senior Project, Counselor, 12th Grade Advisor, Honor Society Advisor
    Mary Rosman Algebra 1, Coding & Robotics, Science, Study Lab & Credit Retrieval
    Belinda Ross K-6 Principal, 9-12 Principal
    Requel Ruzsa Bus Driver
    Robert Sheckler Maintenance 
    Traci Starzman Cafeteria Head Cook
    Ryan Stewart 9th Grade Art, 1/2 PE, 9/10 Grade Health and Fitness, Ceramics/Art
    Don Stinnette Paraprofessional, Bus Driver
    Jan Wigen Drug & Alcohol Prevention Counselor
    Rhonda Widmer 1st Grade Teacher, Grandparent's Day Coordinator
    Bonnie Wolfe Paraprofessional
    JoAnn Wood 3rd Grade Teacher
    Christy Wyborney Paraprofessional
    Chuck Wyborney Superintendent